Перш ніж купити насіння ячменю оптом варто знати особливості зберігання культур

Перш ніж купити насіння ячменю оптом варто знати особливості зберігання культур

Насіння, зібране на полях, потрібно знати як та де зберігати. Ясна річ, що на шляху до току місцем зберігання зерна є причеп чи кузов транспортного засобу. Лише після закінчення загального циклу післязбиральної обробки: очищення, сортування, зерно закладають у спеціальне сховище на довготривале зберігання. Для якомога більшого збереження посівних властивостей насіння варто регулярно слідкувати за його вологістю, забарвленням, запахом, зараженістю хворобами, пошкодженням шкідниками тощо. Перш ніж купити насіння ячменю оптом за приємною ціною чи інший подібний варіант, слід більше дізнатися про особливості зберігання культури.

Насіння, що відправляється на зберігання, до часу посіву має обов’язково зберегти важливі для посіву якості і мати здатність давати сильні та здорові рослини на наступний урожай. Неякісно очищене чи сушене зерно може дати в наступному сезоні поганий урожай, тому цьому важливому аспекту слід приділяти максимальну увагу.

Вимоги до зберігання ярий ячмінь, що закладається на зберігання

Насіння чудово зберігається при забезпеченні певної вологості повітря та температури. Вологість повітря в приміщенні, де зберігається насіння, має складати не вище 60%. Якість зберігання насіння безпосередньо залежить від параметрів вологості повітря. Додатково варто приділити увагу насінню, що було зібране у період дощів. При завищеній вологості насіння підсилюється ризик виникнення комах та інших шкідників.

Слідкування за станом зерна є базовою важливою умовою забезпечення його достатньої сухості та відсутності ушкоджень. В перших етапах зберігання насіння слід переміряти рівень температури кожного дня, а через 2 місяці – по декілька разів на тиждень. Міряти слід приблизно за 20 см від підлоги та в середині купи зерна. Вологість зернової культури варто міряти незмінно кожного місяця, що дасть змогу уникнути відсирівання насіння. Контроль схожості проводити з інтервалом в 4 місяці. Крім того, варто досліджувати якість насіння за 15-20 днів до початку посівного сезону.

Поради для якісного зберігання насіння:

  • Місця для зберігання зерна повинні бути критими та сухими, знезараженими від комірних шкідників.
  • У приміщенні не повинно бути будь-яких щілин чи отворів у стінах.
  • Насіння останнього врожаю розміщують на зберігання по сортах, культурах і репродукціях.
  • Зерно однієї культури, яке може відрізнятися за певними параметрами та посівними якостями, слід зберігати в окремих місцях.
  • Всі партії зерна, що відправляються на зберігання, повинні першочергово бути зваженими та володіти відповідними номерами та буклетами, в яких зазначений сорт, репродукція тощо.
  • Для надто вологого насіння рекомендується відводити місце для зберігання, який знаходиться якомога ближче до сушарок.
  • Абсолютно всі види упаковки для зберігання насіння не повинні мати видимих дефектів.
  • У сховищі повинне бути не просто все обладнання для дослідження оптимальних показників зберігання насіннєвого зерна, але й прилади протипожежної безпеки. Перед стартом процесу зберігання зернових культур варто обов’язково проводити дезінфекцію. 

За матеріалами сайту: https://growex.market/products/yariy-yachmin