Як підготвувати поля під висів озимого ріпаку

12 07/17

Підходить час сівби ріпаку. Однак ще передує декілька етапів, щоб закласти основу майбутнім врожаям культуру. Так як ріпак по своїй природі стійкий до бур’янів на пізніх стадіях розвитку особливу увагу варто приділити в передпосівний період, осінній та ранній весняний. За даними лабораторії гербології ІЗР НААН, якщо не провести контроль бур’янів на ранніх стадіях, втрати врожаю ріпаку можуть сягати більше 25%. Для тих фермерів, які все ще знаходяться на етапі вибору постачальників посівного матеріалу та хочуть купити насіння ріпаку, можуть ознайомитися з асортиментом (семена рапса)


Додатковий ефект очистки від забур’янення є дискування полів після збору врожаю культури-попередника. Якщо дозволяє час, поля можна почистити препаратами на основі гліфосатів. Серед всіх виробників гарне співвідношення ціна/якість є у препарату українського виробника «UKRAVIT» (Гліфовіт). Це дозволить покрити весь спектр бур’янів та падалиці культури-попередника.


Зазвичай, строки сівби насіння ріпаку є дуже короткими. Тому, щоб не ризикувати, фермери використовують препарати на  основі клетодиму. При нормі витрат 1,5-2 л/га це дає змогу почистити поля від деяких злакових  та дводольних бур’янів у короткий термін.
Європейська практика боротьби із бур’янами в посівах ріпаку показує дуже добрі результати при використання препаратів на основі кломазону. Одним з таких є препарат Німецької компанії «МАК ГмбХ» - Кломекс. При нормі витрат препарату у кількості 0,15-0,2 л/га дає сильну конкурентну перевагу перед іншими препаратами. Додатковим плюсом є відсутність фіто токсичності до культури і безпечністю до людини для польових робіт.


За більш детальною інформацією можна звернутися до співробітників компанії «Остер-Центр» і отримати додаткову консультацію щодо посівного матеріалу ріпаку та теології захисту.